Po tym, jak Apple usunęło przycisk Home, super sztuczka stała się trudniejsza do wykonania. Wymuszone ponowne uruchomienie to klasyczne rozwiązanie wielu problemów z iPhonem, zwłaszcza tych niewytłumaczalnych. Czy telefon się rozłącza? Wymuś ponowne uruchomienie. Aparat nie działa? Wymuszony restart prawdopodobnie rozwiąże problem. Czy nie połączy się z Bluetooth? A może dźwięk zniknął? Wtedy wiesz, co musisz zrobić.

Zmieniona procedura

Wcześniej, gdy iPhone miał fizyczny przycisk Home pod ekranem, wszystko, co trzeba było zrobić, to przytrzymać jednocześnie przycisk Home i przycisk uśpienia / wybudzenia, aż ekran stanie się czarny i pojawi się logo Apple. Niesamowicie proste. Ale potem Apple złomował przycisk Home, a teraz nikt już nie wie, jak ponownie uruchomić iPhone’a. Ok, lekka przesada, ale stało się to bardziej kłopotliwe.

Trzy naciśnięcia przycisków

Procedura wymuszania ponownego uruchomienia iPhone’a zależy od modelu, pisze Apple na swoich stronach wsparcia.

Jeśli masz iPhone’a X, iPhone’a Xs, iPhone’a Xr, iPhone’a 11, 12 lub 13 oraz iPhone’a 8 lub SE (druga generacja), musisz wykonać następujące czynności:

Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności, naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie przytrzymaj przycisk boczny. Zwolnij przycisk, gdy pojawi się logo Apple. To znaczy raz, dwa, trzy przyciski. Musisz być szybki, kiedy dotkniesz. I nie przegap ostatniego. Otrzymasz ekran z suwakiem „przesuń, aby wyłączyć”, ale nie powinieneś tutaj przesuwać, po prostu poczekaj, aż ekran stanie się czarny.

Jeśli masz iPhone’a 7, musisz jednocześnie przytrzymać przycisk zmniejszania głośności i przycisk Uśpij / Obudź. Zwolnij oba przyciski, gdy pojawi się logo Apple.

W przypadku iPhone’a 6s lub iPhone’a SE (pierwszej generacji) obowiązuje stary sposób, tj. Przytrzymując jednocześnie przycisk Uśpij/Obudź i przycisk Home, aż ekran stanie się czarny i pojawi się logo Apple.

Dodaj komentarz
Mogą Ci się spodobać